top of page
Dwór Karwacjanów  - fot. Magdalena Zalesko.jpg

MISTRZOWSKI KURS MUZYCZNY W GORLICACH

ARCHIWUM - 2020

20200203_193712_dsc0343.jpg
 
GOŚCIE SPECJALNI
 
2002_gorlice2020_plakat.jpg

Joanna Okoń — skrzypce

Joanna Okoń Artystka wywodząca się z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych. Na estradach koncertowych występowała od najmłodszych lat, grając z matką — pianistką Aliną Jasielską-Okoń.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina doskonaliła m. in. u słynnej skrzypaczki Mariny Jaszwili oraz podczas w Warszawie (studia magisterskie w klasie prof. Janusza Kucharskiego oraz studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Jana Staniendy). W 2012 r. zakończyła staż artystyczny w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki.
Kunszt i wrażliwość muzycznąprowadzonego przez Filharmoników Wiedeńskich Międzynarodowego Kursu Orkiestrowego w Attergau (Austria), gdzie przez kilka letnich sezonów pracowała pod okiem takich dyrygentów jak sir. Neville Marriner, Fabio Luisi, Shandor Vegh, Leopold Hager oraz Heinrich Schiff. Laureatka I nagrody na Przesłuchaniach Młodych Skrzypków w Warszawie (1991 r.) oraz VI nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Elblągu (1993 r.). Wystąpiła dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kobe (Japonia).
Brała udział min. w projekcie muzycznym „Mity” organizowanym przez Jeunesses Musicales i przedstawionym w Teatrze Małym w Warszawie oraz Teatrze im St. Witkacego w Zakopanem. Współpracowała z tak słynnymi zespołami muzycznymi, jak: „Warszawscy Soliści Concerto Avenna” pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego oraz Sinfonia Varsovia, z którą współpracuje jako skrzypaczka do chwili obecnej.

W 2014 roku artystka wraz z pianistką Natalią Zubko i wiolonczelistką Anną Wróbel nagrała płytę z dziełami kameralnymi Henryka Melcera wydaną przez wytwórnie Acte Préalable. W czerwcu 2018 roku jako członek kwartetu Pan-Ton wystąpiła z Davidem Krakauerem podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Krakowie wykonując specjalnie napisany na tę okazję kwintet „Dybuk” kompozytora Wlada Marhuletsa. W styczniu 2018 wraz z pianistką Katarzyną Glensk dokonała nagrania nieznanych dzieł muzyki polskiej wydanych na płycie „Polish Impressions” przez wytwórnie Anagram. Ważne miejsce w życiu artystki zajmuje działalność pedagogiczna (ZPSM nr. 1 w Warszawie ) jak również uczestnictwo w organizowanych przez Filharmonię Narodową koncertach dla dzieci i młodzieży.

W październiku 2018 roku w ramach "Invitation Festival" wraz z pianistką Katarzyną Glensk wystąpiła w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Jorku a rok później z tym samym projektem w Shanghaju

 

Katarzyna Glensk — fortepian

Utalentowana polska pianistka, koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2018 roku zadebiutowała wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Występowała w wielu krajach Europy oraz w Rosji. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami Chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Opolu w klasie Mariusza Danilewskiego. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla oraz klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kontynuowała naukę na studiach podyplomowych u prof. Jana Ekiera oraz prof. Bronisławy Kawalla. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka Trinity College of Music w Londynie.

Katarzyna Glensk dorobku ma wiele nagród i wyróżnień, między innymi I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Kameralnych im. L. Janačka (Brno), I nagrodę L. Smith Duo Prize (Londyn) - obie w duecie z Ewą Mizerską, I nagrodę The Chopin Prize (Londyn) oraz II nagrodę w konkursie E. Schumann Duo Prize (Londyn).

Artystka stale współpracuje ze znakomitymi instrumentalistami: skrzypaczką Henryką Trzonek (Frankfurt ), klarnecistą Erwinem Thomczykiem (Darmstadt). Wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń nagrała w roku 2018 płytę z nieznanymi utworami kompozytorów polskich Polish Impressions. W duecie z wiolonczelistką Evvą Mizerską nagrała płytę z utworami Krzysztofa Meyera.

Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami kompozytora.

Katarzyna Glensk prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, będąc nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

PRZYDZIAŁ UCZNIÓW
Wykładowca
Uczestnik
Lekcje
Uwagi
PLAN ZAJĘĆ I KONCERTÓW
Data
Godzina
Wydarzenie
GALERIA ZDJĘĆ
ORGANIZATORZY
 
7.png
5.png
8.png
PATRONAT
2.png
10.png
9.png
4.png
1.png
Bobowa.png
bottom of page