top of page
Image by Manuel Nägeli

GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA

PO RAZ SIEDEMNASTY!

 

We wrześniu już po raz siedemnasty zapraszamy Państwa na koncerty muzyki klasycznej w ramach Festiwalu Gorlicka Jesień Muzyczna, który na stałe wpisał się w tradycję kulturalną miasta.

Koncertowali tu wspaniali pianiści - zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Kevin Kenner,  Rafał Łuszczewski, Krzysztof Herdzin, Karol Radziwonowicz.

Gorlicka publiczność mogła oklaskiwać znakomitą sopranistkę Olgę Pasiecznik, a także mistrzowskie interpretacje zespołów kameralnych – Tria Berolina, Trio jazzowego laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika, Kwartetu Polskiego Deutche Oper z Berlina, Zespół Kameralistów Camerata Vistula, Fiacorda Ensemble ze Szwajcarii i związanego z miastem od niemal 30 lat Kwartetu Camerata.

W ostatnich latach oferta Festiwalu powiększyła się o koncerty muzyczno-poetyckie. Był wspaniały spektakl „Leśmian” w wykonaniu artystów warszawskich i koncert poezji śpiewanej z Margo Promińską i triem jazzowym.

Do udziału w Gorlickiej Jesieni Muzycznej zapraszany był też kilkakrotnie znakomity Chór Cantores Carvatiani pod dyrekcją Anny Cisoń.

Na tegorocznym festiwalu wystąpią dla Was:

  • Adam Zdunikowski

  • Alicja Tarczykowska

  • Kwartet Camerata

  • Margo Promińska

  • Chopin University Accordion Trio

  • Jakub Zaczkowski

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna, pt. "Most" autorstwa maderskiego artysty - Cristhiana Teixeira.

PROGRAM FESTWIALU

XVII Jesień Muzyczna - plakat.png
bottom of page