top of page

pt., 22 wrz

|

Gorlice

Wystawa Fotograficzna "Most" | Cristhian Teixeira

Wystawa maderskiego fotografia i twórcy digital artu.

Wystawa Fotograficzna "Most" | Cristhian Teixeira
Wystawa Fotograficzna "Most" | Cristhian Teixeira

Czas i lokalizacja

22 wrz 2023, 18:00

Gorlice, Walerego Wróblewskiego 10 A, 38-300 Gorlice, Polska

O wydarzeniu

Wystawa maderskiego fotografa i twórcy digital artu Cristhiana Teixeira pt. “Most”.

Artysta poprzez swoje prace zaprezentuje najdalszy zakątek Europy - Maderę, w kontraście i podobieństwach przeciwległego końca Europy, czyli Polski. Prace będą bezpośrednio nawiązywały do utworów koncertu “Jak śpiewać, to tylko w podróży” oraz osoby wokalistki - Margo Promińskiej.

Przedstawione zdjęcia pokażą, że mimo ogromnej odległości oraz różnic kulturowych i środowiskowych, istnieje podobieństwo nawet najdalszych zakątków świata. Będzie to niezwykły most między polską a zagraniczną sztuką i kulturą.

CRISTHIAN TEIXEIRA

Portugalski artysta mieszkający na wyspie Madera. Współpracuje z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami, markami oraz artystami. Na codzień realizuje projekty artystyczne między innymi dla Remote East Coasters oraz Bohemian Lifestyle. W 2022 roku rozpoczął współpracę z polską agencją marketingową Łapacz Sztuk, w której wspiera działania artystów oraz dużych marek, tworząc zarówno projekty fotograficzne, jak i digitalowe.

Na swoim koncie ma także liczne działania malarskie i rękodzielnicze.

Jego osobista twórczość jest ściśle związana z Maderą. W pracach prezentuje swoją unikalną perspektywę, dokumentując wyspę, jako skarbnicę natury, kultury i ukrytych znaczeń.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page