top of page

czw., 21 wrz

|

Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów”

Koncert Pieśni | Adam Zdunikowski, Alicja Tarczykowska

XVII Gorlicka Jesień Muzyczna

Koncert Pieśni | Adam Zdunikowski, Alicja Tarczykowska
Koncert Pieśni | Adam Zdunikowski, Alicja Tarczykowska

Czas i lokalizacja

21 wrz 2023, 18:00

Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów”, Walerego Wróblewskiego 10 A, 38-300 Gorlice, Polska

O wydarzeniu

WYKONAWCY:

Adam Zdunikowski - tenor

Alicja Tarczykowska - fortepian

PROGRAM:

Franz Schubert: "Der Wegweiser", "Der Lindenbaum"

Rabert Schumann: "Im wunder schonen monat mai", "Ich grolle nicht"

Antonin Dvorak: "Ma pisen zas mo laskou zni", "Dejte klec jestrabu"

Stanisław Moniuszko: "Wezwanie do Neapolu", "Krakowiaczek"

Fryderyk Chopin: "Melodia", "Wojak"

Ignacy Jan Paderewski: "Piosnka Dudarza", "Nad wodą wielką i czystą"

Mieczysław Karłowicz: "Skąd pierwsze gwiazdy zaświecą"

__________

ADAM ZDUNIKOWSKI

W 1991 roku ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie śpiewu solowego Romana Węgrzyna. Laureat konkursów wokalnych im. Ady Sari w Nowym Sączu, im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Belvedere w Wiedniu oraz jest zwycięzcą VI Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

Współpracuje ze wszystkimi teatrami operowymi w Polsce i za granicą. Występował w Staatsoper w Hamburgu, Operze Narodowej w Sofii, Operze w Bonn, Operze w Budapeszcie, Bufalo, w Národní divadlo w Brnie, Národní divadlo morawskoslezske w Ostrawie, Národní divadlo w Pradze. W operze praskiej był solistą gościnnym przez sześć sezonów, zaśpiewał tam 150 przedstawień. W Teatrze Bolszoj w Moskwie kreował rolę Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie.

W repertuarze ma ponad 70 ról operowych i tyleż partii oratoryjno-kantatowych. Występował pod batutą takich znakomitości jak Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski, Nello Santi, Jiří Bělohlávek, Kazimierz Kord, Antoni Wit, Jan Krenz, Zygmunt Latoszewski, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Kaspszyk, Andrzej Straszyński, Gabriel Chmura, Jose Florencio, Ruben Silva, Lawrence Foster, Jerzy Maksymiuk, Noam Sheriff, Krzysztof Penderecki. Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

ALICJA TARCZYKOWSKA

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Współpracuje ze śpiewakami podczas szeregu wydarzeń artystycznych, koncertów, nagrań, konkursów i kursów mistrzowskich. Była oficjalną pianistką konkursową IX, X i XI edycji Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz I i II edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Bogdana Paprockiego w Operze Nova w Bydgoszczy.

Uzyskała wyróżnienia dla pianisty na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vrable (Słowacja). Otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Posiada stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne, nadany przez Senat Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page