top of page

pt., 28 kwi

|

Warszawa

Chopinowskie arcydzieła

Koncert w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej na Bielanach

Chopinowskie arcydzieła
Chopinowskie arcydzieła

Czas i lokalizacja

28 kwi 2023, 18:00

Warszawa, Carla Goldoniego 1, 01-913 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

WYKONAWCY:

Andrzej Wierciński - fortepian

Varsovia Ensemble

PROGRAM:

Fryderyk Chopin

II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Andrzej Wierciński

Jako półfinalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie zasłynął jako artysta dojrzały, który posiada znakomity warsztat techniczny pozwalający kreować dźwięk bardzo swobodnie. W październiku 2019 roku zdobył III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hong Kongu.

W 2022 roku zdobył III Nagrodę na Amerykańskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Los Angeles wyróżniając się mocno swoją osobowością oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Red Maple Music Competition” w Toronto.

Varsovia Ensemble

Orkiestra kameralna Varsovia Ensemble powstała w 2003 roku z inicjatywy I skrzypka Kwartetu Camerata Włodzimierz Promińskiego.

Orkiestra koncertowała w prestiżowych salach w Polsce. Uczestniczyła także w tournée w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie osiągnęła spektakularny sukces na III Festiwalu Muzyki Klasycznej w Al-Ain.

Występowała także w Abu Dhabi.

Varsovia Ensemble ma w swoim repertuarze utwory z różnych epok – od baroku po muzykę współczesną m.in. Mozarta, Schuberta, Mendelssohna–Bartholdy’ego, Szostakowicza, Góreckiego, Griega, Kilara.

ORGANIZATORZY:

Bielański Ośrodek Kultury, Urząd Dzielnicy Bielany, Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page