Image by Manuel Nägeli

GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA

PO RAZ PIĘTNASTY!

We wrześniu już po raz piętnasty zapraszamy Państwa na koncerty muzyki klasycznej w ramach Festiwalu Gorlicka Jesień Muzyczna, który na stałe wpisał się w tradycję kulturalną miasta.

 

Nawet pandemiczne obostrzenia rok temu nie spowodowały odwołania koncertów.

Festiwal gościł wykonawców najwyższej próby.

 

Koncertowali tu wspaniali pianiści - zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Kevin Kenner,  Rafał Łuszczewski, Krzysztof Herdzin, Karol Radziwonowicz.

Gorlicka publiczność mogła oklaskiwać znakomitą sopranistkę Olgę Pasiecznik, a także mistrzowskie interpretacje zespołów kameralnych – Tria Berolina, Trio jazzowego laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika, Kwartetu Polskiego Deutche Oper z Berlina, Zespół Kameralistów Camerata Vistula, Fiacorda Ensemble ze Szwajcarii i związanego z miastem od niemal 30 lat Kwartetu Camerata.

W ostatnich latach oferta Festiwalu powiększyła się o koncerty muzyczno-poetyckie. Był wspaniały spektakl „Leśmian” w wykonaniu artystów warszawskich i koncert poezji śpiewanej z Margo Promińską i triem jazzowym.

Do udziału w Gorlickiej Jesieni Muzycznej zapraszany był też kilkakrotnie znakomity Chór Cantores Carvatiani pod dyrekcją Anny Cisoń.

W tym roku w ramach Festiwalu zaplanowane są dwa koncerty.

Na jednym z nich w Ropie Gorlickiej wystąpi Kwartet Camerata, który wykona koncert z największymi przebojami muzyki klasycznej, na drugim publiczność usłyszy Chór Cantores Carvatiani z muzyką chóralną.

20190926_xiii_gorlicka_jesien_muzyczna_plakat_862x612
20180928-Dwory_KiG_XII_Gorlicka_Jesien_Muzyczna_09_2018_PLAKAT_830x590